Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji

Informacja o możliwości złożenia deklaracji wyboru położnej POZ

Informujemy, że istnieje możliwość  złożenia deklaracji wyboru położnej POZ.

Położne przyjmujące deklaracje wyboru

SP ZOZ MSWiA w Zielonej Górze

• Joanna Kujawowicz
  • Aleksandra Dawiskiba

Filia SP ZOZ MSWiA w Gorzowie Wlkp.:

• Izabela Drabik

Przypominamy, że położna podstawowej opieki zdrowotnej, opiekuje się kobietami nie tylko w okresie ciąży i po porodzie, ale także po operacjach ginekologicznych. Druga grupa pacjentów to noworodki.

Jeśli przeszłaś operację ginekologiczną lub ginekologiczno-onkologiczną, trafisz pod opiekę położnej środowiskowej po skierowaniu uzyskanym ze szpitala. Położna będzie przychodzić
do Ciebie do domu od momentu wypisania ze szpitala do całkowitego zagojenia się rany pooperacyjnej.

Jeśli spodziewasz się dziecka, możesz skorzystać z pomocy położnej. Począwszy od 21. tygodnia ciąży aż do rozwiązania położna środowiskowa może odbyć szereg wizyt, podczas których nie tylko sprawdzi, czy ciąża rozwija się prawidłowo, ale i udzieli szeregu istotnych informacji na temat ciąży i opieki nad noworodkiem.

Wizyty patronażowe położnej w domu kobiety i noworodka po wyjściu ze szpitala, mogą odbywać się od kliku do  kilkunastu razy aż do osiągnięcia przez dziecko 6. tygodnia życia.

Dopuszczalnymi formami złożenia deklaracji wyboru są:

• Złożenie „deklaracji papierowej” potwierdzonej podczas składania, podpisem osoby przyjmującej deklarację wyboru.
  • Złożenie „deklaracji elektronicznej” (e-deklaracja)

Rejestracja główna

Poniedziałek - Piątek 8:00-16:00